061-53320650 ساعات اداری : شنبه لغایت چهارشنبه 6 الی 13
اجرای طرح ملی بازی و نشاط کودکانه در آبادان

اجرای طرح ملی بازی و نشاط کودکانه در آبادان

ورزش همواره عامل فرح‌بخش و نشاط آور برای انسان بوده و بر عملکرد جسمانی و روحی او تاثیر شگرفی می گذارد، در این میان کودکان فواید بسزایی از ورزش و فعالیت های بدنی می برند و چنانچه از میزان ورزش و بازی آنها کم شود و یا کودکانی بی تحرک یا کم تحرکی باشند در ادامه فرآیند رشد با مشکلات عدیده ای مواجه خواهند شد.

‌در این ایامی که به دلیل شیوع ویروس کووید ۱۹ کودکانمان از بسیاری از فعالیت‌های روزانه خود باز مانده‌اند، خطرات بسیاری در کمین شان است.

‌ما مجموعه مدیران ورزشی و والدین، پیش از آن که فرزندانمان با مشکلات درگیر شوند، باید فکر و راهکارهایی برای حل این مساله بیندیشیم، آنچه در اولویت نخست مهم است آگاهی از وضعیت سلامت جسمانی و رشدی کودکانی است که قصد برنامه‌ریزی ورزشی برای آنان را داریم.

اکنون فرصتی به‌منظور بهبود عملکرد حرکتی فرزندانمان در سراسر کشور بوجود آمده است و طرحی ملی، با عنوان “بازی و نشاط کودکانه” از سوی فدراسیون ورزش های همگانی کشور و انجمن توسعه ورزش و فعالیت‌های بدنی کودکان ایران برنامه ریزی و درحال برگزاری است که ما نیز در این شهرستان آن را بصورت جدی اجرا خواهیم کرد.

‌گفتنی است: مجری این طرح در منطقه آزاد اروند گروه ورزشی ایده‌مان و انجمن رشد و توسعه سواد حرکتی و هیجانی(پلدا) می باشند و این طرح ملی با مشارکت اداره کل ورزش و جوانان منطقه آزاد اروند، اداره ورزش و جوانان آبادان و انجمن توسعه ورزش و فعالیت‌های بدنی کودکان اروند اجرا می‌گردد.

‌طی اجرای این طرح، ۱۲۰ کودک در منطقه آزاد اروند که بخشی از این تعداد کودکان آبادانی خواهند بود، در یک فرآیند کاملاً علمی عملکرد حرکتی آنها مورد بررسی و تجزیه تحلیل قرار خواهند گرفت.

این طرح ملی به مدت سه ماه در این شهرستان و منطقه اجرا می‌گردد و در آن به کودکان ثبت نام شده برنامه‌های تمرینی هدفمند ارائه می‌گردد تا در محیط امن خانه به فعالیت ورزشی بپردازند. در پایان برنامه های ارائه شده نیز کودک مجدداً مورد ارزیابی قرار می‌گیرد و وضعیت رشد حرکتی آنها طی یک کارنامه به اطلاع والدین خواهد رسید.

بدون شک اداره ورزش و جوانان شهرستان آبادان نیز از این اطلاعات برای برنامه ریزی های ورزشی آتی و دقیق برای کودکان این شهرستان بهره خواهد برد.

‌در پایان نیز از همه خانواده‌های دغدغه‌مند و نگران برای فرزندان خود دعوت بعمل می‌اورم تا با مشارکت در این طرح ملی گامی موثر پیرامون بهره‌مندی فرزندانشان از سلامت جسمی و روحی بردارند.

علی رضایی
‌رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان آبادان

بستن منو